Hotel Lucky 5 * - Банско

ДЕЛТА МТС

Hotel Lucky 5 * - Банско

previous arrow
next arrow
Slider
 
 

Хотел ЛАКИ БАНСКО 5* – Банско

Локација: на 450м. од центарот на градот, во близина на реката а во подножјето на Пирин, Од Ски терените е оддалечен окулу 1600м. и има бесплатен трансфер за своите гости до гондолата на секој пола час.

Сместување: Има 126 луксузни студија и апартмани поделени во две згради меѓусебно поврзани со топла врска. Сите се пространи, комфорни и богато опремени.

Studio Luxury: Една соба со француски лежај или два одвоени кревети, софа на пуштање, кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар, фен за коса;
Apartman Luxury: Спална соба, дневна соба со кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Apartman Deluxe: Голем апартман со спална соба со француски лежај, дневна соба со кујна со камин (само во некој апартмани), трпезарија, TV, телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Apartman Executive: Спална соба со брачен кревет, дневна соба со кујна, камин, телевизор, телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен. Во овој тип на сместување хотелот нуди појадок во соба - бесплатно;
Apartman (2 спални): Има две спални и дневна соба со кревет на пуштање, TV, телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Содржини: Хотелот има ресоран со камин, лоби бар, пиано бар, СПА центар, фитнес центар, беби ситер, како и многу други содржини за активен одмор и забава. Што го прави совршен за стимулативен и возбудлив одмор.
 
ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ
- 15% попуст за резервации направени до 15.10.2019
- 10% попуст за резервации направени до 30.11.2019
Бонуси: 7=6, 14=12 за период на престој  од 03.01 - 16.01.2020
**Попустот за рани резервации  НЕ се комбинира со БОНУСИТЕ !!!

LUCKY 5* 

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

01.12 - 19.12

04.03 - 06.04

20.12 - 26.12

03.01 - 10.01

21.01- 23.02

27.12 - 02.01

11.01- 20.01

24.02 - 03.03

По лице во  Studio Lux 36,30 € 51,70 € 90 € 44 €
По лице во Apartment Lux 48,40 € 60,50 € 102 € 53,90 €
По лице во Apartment Deluxe 57,20 € 72,60 € 113 € 66 €
По лице во Apartment Executive 73,70 € 88 € 119 € 80,30 €
По лице во Two Bedroom Apartment Lux 52,80 € 57,20 € 110 €

56,10 €


Во цената е вклучено: ноќевање со појадок по лице на ден, WiFi интернет, парна бања, базен, сауна, џакузи, хидро масажа, фитнес, мини клуб, клуб за деца ( 3-6 г.) со бебиситерка во текот на денот од 08 до 22 часот, транспорт до ски гондолата.
 
Попусти и доплати:
Дете до 3,99 год. со двајца возрасни – бесплатно
Прво дете од 4-11,99 год. на дополнително легло со 2 возрасни – бесплатно на услуга BB во Студио Lux, Апартман Lux, Апартман Deluxe и Апартман Executive
Две деца од 4-11,99 год. на дополнително легло со 2 возрасни во Апартман Deluxe/Executive – бесплатно на услуга BB
Трето дете 4-11,99 год. на дополнително легло со 2 возрасни во Апартман Deluxe/Executive – доплаќа 16 евра на ден со услуга BB од регуларната цена за возрасен
Едно дете 4-11,99 год. на регуларно легло со еден возрасен во студио – 20% попуст од регуларната вкупна цена за двајца возрасни во Студио Lux
Две деца 4-11,99 год. со еден возрасен во студио – секое од децата добива 50% попуст од регуларната вкупна цена за двајца возрасни во Студио Lux
Возрасен на дополнително легло во Апартман Deluxe/Executive  – 40% попуст

Доплата за полупансион 17.50€ возрасен за деца 4-12г -9.90€
Доплата за новогодишна вечера во ресторан Le Bistro (задолжително) 127€ / возрасен, 70€ / дете (4-12г.)
Доплата за новогодишна вечера во Italian restaurant Leonardo (не е задолжително) 197€ / возрасен,
100€ / дете (4-12г.)
Доплата за Божиќна вечера (задолжително) 50€ / возрaсен , 32€ / дете (4-12г).
 
Капацитет на сместување:
STUDIO LUX - 2+1
APARTMENT LUX - 2+1
APARTMENT DELUXE - 2+2 или 3+1
APARTMENT EXECUTIVE - 2+2 или 3+1
TWO BEDROOM APARTMENT LUX - 4+1 (мин. 4 полни уплати)
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Локација

ул.Орце Николов бр:164
Kавадарци, Македонија

Контакт

Eмаил: info@deltamts.com
Тел: (389) 43420100

Работно време

Пон - Пет: 09:00 - 17:00
Саб: 10:00 - 13:00