Хотел Гринвуд 4**** - Банско

ДЕЛТА МТС

Хотел Гринвуд 4**** - Банско

previous arrow
next arrow
Slider
 
Локација : 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб

 

Самиот момент кога ќе пристигнете, ќе ја почувствувате топлата планинска атмосфера на хотелот. Отворен е целогодишно и нуди разновидност на услуги погодни за фамилии, компании, љубители на екстремни спортови, скијање, спа и рекреација. Располага со двокреветни соби, студија, апартмани. Во склоп на хотелот има два ресторани, лоби бар со камин, конференциска сала, детско катче, паркинг. СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, финска сауна, парна и турска бања, фитнес, масажи, арома терапии, козметички процедури.

GREEN WOOD 4* – Банско

www.greenwood-hotel.com
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2019 (валиден за период на престој 01.12-19.12.2019, 12.01-31.03.2020)
БОНУС : 7=6 (валиден за период на престој 01.12-19.12.2019, 12.01-31.03.2020) – се комбинира со попуст за рана рез.
Цените се по лице за 1 ноќ.  01.12-19.12.2019 12.01-29.02.2020 20.12-28.12.2019 29.12-01.01.2020
на база СЕ ВКЛУЧЕНО (all inclusive) 01.03-30.03.2020   02.01-11.01.2020  
Двокреветна соба 2+0 35 € 38 € 49 € 92 €
Студио 2+2 40 € 41 € 51 € 98 €
Едноспален апартман 2+2 43 € 45 € 59 € 105 €
Двоспален апартман 4+2 40 € 38 € 49 € 105 €
Во цената е вклучено : појадок, ручек, вечера, ужини, неограничени пијалоци од 11-23 часот, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, детски кат,  паркинг, интернет.
Минимален престој : 3 ноќевања во новогодишниот период
Дополнителни услови : 
 Дете до 5.99 год. на дополнително легло – бесплатно
 Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно
 Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
 Едно дете со 1 возрасен на редовно легло – 20% попуст од цената за двајца
 Две деца со 1 возрасен – двете деца плаќаат 50% од цената за возрасен
 Еднокреветна соба – 20% попуст од цената за двајца
 За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 40€
Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден


Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА
Повратен билет : 40 € по лице

 
 
Локација

ул.Орце Николов бр:164
Kавадарци, Македонија

Контакт

Eмаил: info@deltamts.com
Тел: (389) 43420100

Работно време

Пон - Пет: 09:00 - 17:00
Саб: 10:00 - 13:00